Земельні питання

Земельні питання

Маємо землю сільськогосподарського призначення у своєму використанні. Але хотіли б на ній побудувати будинок. Чи потрібно змінювати цільове призначення ділянки?

Згідно зі ст. 22 Земельного кодексу України, землями сільськогосподарського призначення визнаються ті, що надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

За таких обставин на вашій ділянці можна звести лише будівлі для використання у сільськогосподарській діяльності, наприклад: корівники, стайні, свинарники, кошари, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали тощо.

Будівництво житлового будинку можливе лише на землях житлової та громадської забудови, а відтак першочерговим завданням для вас є зміна цільового призначення землі.

Користуюсь городом більше 15 років. Хочу отримати його у власність «за давністю користування». Куди маю звернутись і які документи надати?

Ст. 119 Земельного кодексу України визначає, що громадяни, котрі добросовісно, відкрито та безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які свідчили б про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади чи органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність чи надання в користування.

Якщо город розташований у межах сільської місцевості, то звертатися потрібно до органів місцевого самоврядування (сільської ради чи об’єднаної територіальної громади). За результатом розгляду такого звернення орган місцевого самоврядування у кінцевому результаті може прийняти рішення про передачу земельної ділянки у власність, або ж відмовити в цьому. Таку відмову можна оскаржити до суду.

«Погляд часу» №6-04.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *