«Жіночі справи» під час війни
Перебуваючи в бомбосховищі або в умовах вимушеного переміщення жінкам доводиться стикатись із труднощами в період менструації: відсутність необхідних гігієнічних засобів у потрібний момент, жахливий стан туалетних кімнат або їх відсутність.

Перш за все, до тривожної валізки обов’язково покладіть достатню кількість прокладок. Якщо їх не має – імпровізуємо: підійдуть вата, марля, бинти або навіть просто порізати випране простирадло, ретельно пропрасувати ці клаптики тканини, скласти в чистий пакет.
Геть упередження і хибну сором’язливість. Якщо в сховищі багато людей і немає умов для «жіночих справ», організуйте їх з іншими жінками: відгородіть якимось чином куток, діліться гігієнічними засобами, антисептиками.
Тампони і менструальні чаші в умовах війни – не кращий варіант через ризик токсичного шоку.
По-перше, при завалі чи травмі ви не будете думати про їх вчасну зміну – це ризик токсичного шоку.
По-друге, заміна тампону або чаші в поганих гігієнічних умовах – це додатковий ризик інфекції. Тож, краще користуватися прокладками великого розміру. Можна додатково «підстраховуватись» імпровізованою прокладкою з тканини, вати. Але варіант «я поставлю великий тампон + покладу прокладку і буду спокійна добу і більше» НЕБЕЗПЕЧНИЙ! Не робіть цього, краще «протекти», ніж мати токсичний шок при обмеженому доступі до лікарні.
У крайньому випадку можна використовувати імпровізовані засоби замість стандартних прокладок. Намагайтеся, щоб шар, який контактує з вашим тілом був максимально чистим. Це може бути бинт, згорнута чиста білизна, висушені вологі серветки. Якщо немає і цього, постарайтеся продезінфікувати тканину: прасування, мікрохвильовка, ультрафіолетова лампа. Але ніколи й за жодних умов не використовуйте нестерильні засоби в якості тампонів!
За будь-яких умов мийте та дезінфікуйте руки перед і після зміни гігієнічних засобів. Утилізуйте використані засоби розумно – пам’ятайте про загальну гігієну.
«Уют» №15-07.04.2022