Життя під тиском

Життя під тиском

Ось поради, які, будучи досить простими, проте гарантовано полегшать життя гіпертоніків.

♦ Слідкуйте за своєю вагою. Кожні 4-5 зайвих кілограми підвищують артеріальний тиск на 5 мм ртутного стовпчика.

♦ Ходіть пішки. Намагайтеся проходити щодня від 1,5 до 3 км – ходьба знижує артеріальний тиск, ризик розвитку ішемічної хвороби серця і діабету другого типу, допомагає розслабитися і «прояснює голову».

♦ Покиньте палити. Регулярне куріння підвищує ризик розвитку гіпертонії у два-три рази. Усього після однієї викуреної сигарети підвищений тиск до півгодини зберігається навіть в абсолютно здорової людини.

♦ Слідкуйте за харчуванням. Обмежте у раціоні кількість тваринних жирів, м’ясних виробів, консервів, мучного, солодкого. Без побоювань їжте фрукти, овочі, горіхи, морепродукти, кефір, сир, нежирні йогурти, хліб із висівками, варену картоплю.

♦ Менше пийте. Питний режим гіпертоніка – максимум 1,5 л рідини на день. Послабити почуття спраги допоможуть зелений чай і вода з додаванням лимонного соку.

♦ Обмежте кількість солі. Добова норма солі для людини з підвищеним тиском – трохи більше половини чайної ложки.

♦ Нормалізуйте сон. Повноцінним медики вважають сон тривалістю не менше 7-8 годин.

♦ Слідкуйте за «несприятливими» днями. Як правило, гіпертоніки метеозалежні, тому під час зміни погоди та природних катаклізмів вам потрібно бути особливо уважними до свого здоров’я, не перенапружуватися і тримати під рукою необхідні медикаменти.

♦ Регулярно вимірюйте артеріальний тиск. Межі норми для гіпертоніка – 140/90 мм ртутного стовпчика. Різке підвищення тиску може призвести до гіпертонічного кризу. Його симптоми: сильний головний біль, запаморочення, нудота, біль в області серця, почервоніння обличчя. При перших ознаках гіпертонічного кризу прийміть звичні гіпотензивні ліки і викличте швидку.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber