Живіт болить…

Живіт болить
Живіт болить…

Це найпоширеніша дитяча скарга. Чому у дітей може боліти живіт і що робити до приїзду лікаря?

Мийте руки перед їжею!
Живіт у дитини може розболітися від переїдання або від того, що дитина харчується не по режиму. А, може, продукти були неякісні, і через це з’явилися метеоризм, діарея, закрепи. Якщо болить не сильно, малюк бадьорий і активний, все, що йому потрібно, – спокій, проносне і ентеросорбенти. Учіть дитину мити руки з милом перед їжею і після туалету! Поясніть, чому не можна їсти всухом’ятку.

Вся справа в стресі
Школярів живіт може турбувати через перевтому, стрес, переживання, особливо у емоційних дітлахів. Часто причини болю в синдромі роздратованого кишечника. Зазвичай з роками вони проходять. Важлива ознака, за якою можна визначити, що болі не пов’язані з будь-яким захворюванням, те, що вони стихають після відвідування туалету. Тому запропонуйте дитині сходити по-великому. Якщо після спорожнення кишечника стане легше, швидше за все, приводу для хвилювань немає. Хоча краще проконсультуватися у гастроентеролога і психолога.

Важкий випадок
Якщо болі сильні або з’явилися раптово, зволікати не можна. Такий симптом може бути ознакою вірусних або бактеріальних кишкових інфекцій, гострого апендициту, дизентерії, гастроентериту, панкреатиту, холециститу, циститу, пієлонефриту, ураження печінки. Поки не приїхав лікар, забезпечте дитині повний спокій.

Не намагайтеся самі розібратися в причинах, причому неважливо, де болить – праворуч або ліворуч, біля пупка, вище або нижче – негайно викликайте швидку. Навіть якщо спазми пройшли, все одно зателефонуйте в службу невідкладної допомоги. Часто при апендициті зниження болю – ознака переходу хвороби в значно важчу фазу.
Особливо швидко дійте, якщо одночасно з болем у животі дитина скаржиться на слабкість, блідне, відмовляється від їжі, у неї піт котиться градом. Сильний пронос і неодноразова блювота, випорожнення темного кольору або домішки крові в калі чи блювоті  – теж привід терміново їхати в лікарню. Чим менше часу пройде з моменту розвитку запалення, тим простішим буде лікування і коротшим період відновлення.

Упав або вдарився
Живіт може різко схопити через підвищене фізичне навантаження або сильний кашель – так проявляється розтягнення м’язів. У цьому випадку біль дуже сильний і різкий, через нього дитина не може ходити і навіть сидіти випрямившись. Падіння або удар в живіт теж призводять до появи таких симптомів. У хлопчиків біль у животі може викликати і травма яєчок. У всіх цих випадках терміново викликайте швидку допомогу.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *