Жодних батарей: учені знайшли спосіб запасати енергію Сонця на 18 років

Команда вчених із Сингапура та Швеції відкрила спосіб отримувати енергію Сонця, переводити її в електрику та зберігати протягом тривалого часу. Вчені обіцяють, що незабаром можна забути про дорогі батареї.

Нова технологія заснована на системі MOST

Нова технологія заснована на системі MOST – молекулярній системі зберігання сонячної термальної енергії, розробленої шведськими вченими. Головний її компонент – спеціально розроблена молекула вуглецю, водню та азоту. При контакті з сонячним світлом вона змінює форму і стає ізомером – молекулою, що складається з тих самих атомів, але з іншою структурою.

Учені модифікували систему так, щоб енергію можна було запасати на 18 років.

– Це радикально новий спосіб генерації електрики з сонячної енергії. Він означає, що ми тепер можемо використовувати сонячну енергію, щоб отримувати електрику незалежно від погоди, часу, або географічного положення. Це замкнута система, яка може працювати без виділення діоксиду вуглецю, – заявив провідний дослідник Каспер Мот-Полсен із Технічного університету Чалмерса.

У ролі генератора виступає надтонкий мікрочіп, який можна інтегрувати в електронні пристрої: навушники, годинники, телефони.

«Уют» №17-21.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *