Життя без цигарок

Паління наражає вас на небезпеку виникнення смертельних захворювань, таких як рак, астма і проблеми з серцем. Ваші рідні та близькі одночасно з вами наражаються на цей ризик. Тому заради свого здоров’я і здоров’я своїх рідних вам необхідно кинути палити.

Життя без цигарок

Протягом тижня курець може знайти власну заміну цигаркам.

– Важче покинути курити старшим людям. Також на це впливає стаж курців, який рахується по пачкороках. Тобто, кількість пачок цигарок, викурених за рік.

Наприклад, якщо порівняти 60-річного і 40-річного чоловіка з однаковим стажем курця, кинути курити легше 40-річному, – розповідає Євген Симонець, столичний торакальний хірург і пульмонолог. – Люди, що його оточують, можуть допомогти курцеві, відволікаючи його увагу. Так зменшиться кількість викурених цигарок. Важливо, щоб жінка не напосідала. Від цього чоловік підсвідомо робить навпаки та продовжує курити.

Немає значення, хто кидає курити – жінка чи чоловік. Тут важливіша сила волі. Вживання нікотину має дві залежності – фізичну та психологічну. Перша, коли організм сам вимагає постійної подачі нікотину. Тоді людина викурює цигарку в перші півгодини після пробудження та 20 штук протягом дня. Психологічна виникає від образів, які людина сама малює в голові.

Наприклад, перекурити після їди, роботи чи сексу. Люди навіть звикли вести перемовини під час перекурів.

Можна піти таким шляхом – зменшити кількість цигарок на день. Тобто, не різко кидати курити, а поступово – на одну цигарку. Має бути не більше 5 викурених цигарок на день. Як тільки людина дійшла до цього – усе, вважай, що вона на фінішній прямій. Організм може справлятися саме з такою кількістю цигарок. Далі йому важко виводити з організму смоли й нікотин. Цей спосіб не тисне психологічно.

– Раджу пацієнтам, як тільки хочеться курити, сказати самому собі, що піду перекурю, але щось там дороблю. Потім відтягувати ще кілька хвилин. Так відтерміновується та зменшується кількість цигарок на день. Ніяке смоктання людяників, жування гумки чи клеєння пластирів не допоможе. Це стосується також і кодування, – уточнює Євген Симонець. – Це психологічно-гіпнотичний трюк, коли курцю вбивається в голову певний код.

Наприклад, що він помре, якщо закурить. Коли ж він викурить і побачить, що нічого не сталося, захоче надолужити втрачене. Почне ще більше курити. Так можна роками їздити по кодуваннях.

– Це нормально, не покинути курити з першого разу, – уточнює Костянтин Красовський, експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я з контролю над тютюном. – Головне – проаналізувати досвід невдалої попередньої спроби. Треба знайти проблему, яку людина вирішує курінням. І треба замінити цей спосіб на інший.

Радить поділити аркуш паперу на 2 колонки. На одній написати «Я курю», на другій «Я буду». Тиждень записувати, коли запалив цигарку й одразу в іншій колонці – чим би міг її замінити. Так знайдеться альтернатива заміни.

Марина Бондаренко

«Уют» №4-20.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *