Зігріє радіатор

зігріє радіатор
Зігріє радіатор

Радіатор – основний елемент системи опалення. Купуючи його, слід врахувати безліч нюансів, зокрема звернути увагу на міцність матеріалу, характеристики приміщення (товщина стін, кількість і тип вікон, висота стель). Розглянемо, які бувають радіатори.

Чавунні. Найстаріші і, певно, найнадійніші. Довго зберігають тепло, не бояться перепадів тиску, не піддаються корозії й мають дуже тривалий термін роботи. Через високу інерційність їх недоцільно використовувати в сучасних системах опалення з терморегуляцією. Перевага – вони відносно недорогі й можуть працювати з теплоносієм будь-якої якості, навіть дуже низької. До недоліків слід віднести велику вагу, що ускладнює монтаж, і невисокий коефіцієнт тепловіддачі. Сучасні моделі відрізняються від радянського зразка і мають доволі привабливий вигляд. Тож цей матеріал не здає позицій і нині.

Алюмінієві. Дуже популярні через те, що економічні, адже мають найбільшу тепловіддачу серед інших матеріалів, і красиві. Швидко нагріваються та охолоджуються, тому потрібну температуру на терморегуляторі виставити легко. Їх невелика вага спрощує монтаж, і водночас вони міцні. Мають малу інерційність. Відносно недорогі, дизайн – на будь-який смак. Та є і недолік: алюміній вразливий до різкої зміни тиску в системі опалення, тобто гідроударів. Крім того, якщо кислотність води підвищена, відбувається внутрішня корозія металу. Однак якщо вода в опалювальній системі чиста, алюмінієві радіатори слугуватимуть до 20 років. На них потрібно встановлювати повітровідводний клапан – кран Маєвського. Із цього металу виготовляють литі й секційні радіатори.

Біметалеві. Дуже практичні, з хорошими показниками тепловіддачі, не піддаються корозії, не бояться гідравлічних ударів, міцні й довговічні. Слугують до 40 років. Корпус із алюмінію, а сердечники (труби під оболонкою) – зі сталі, іноді міді. Хороший варіант для багатоквартирних будинків, де в системі високий тиск, а в одноповерхових їх використовувати недоцільно. Проте вони недешеві. Можуть складатися з кількох секцій або являти собою суцільний монолітний виріб.

Сталеві. Як і чавунні, вони недорогі, легкі, з малою тепловою інерційністю та сучасним дизайном, добре віддають тепло. Однак мають низький робочий тиск, вразливі до гідравлічних і механічних ударів, а також до корозії при зливанні теплоносія. Їх встановлюють переважно в приватних будинках. За хороших умов слугують 20-25 років.

Бувають панельні та трубчасті. Панельні дешевші (певно, найдешевші серед усіх видів радіаторів), тепловіддача висока, але бояться високого тиску. Трубчасті трохи дорожчі, слугують довше за панельні, більш стійкі до гідроударів та представлені в широкому асортименті.

Довідка
Міцність радіаторів:
• сталеві – 7-10 атмосфер;
• алюмінієві – 10-16 атмосфер;
• біметалеві – 20-35 атмосфер;
• чавунні – 10-15 атмосфер.

Зверніть увагу
Купуючи секційні радіатори, зважайте на те, що тепловіддача може бути вказана для однієї секції, як і ціна. Для автономного опалення в приватних будинках придатні будь-які радіатори, однак у будинках із централізованим опаленням вимоги до батарей значно вищі. Тому для автономних систем опалення можна вибрати алюмінієві та сталеві, а для централізованих – чавунні та біметалеві.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *