Зимова риболовля

Зимова риболовля
Зимова риболовля

З грудня по лютий через нестачу кисню у воді риба харчується від випадку до випадку. У цей час ловити її краще на найдрібніші блешні. Якщо ж риба «відвертається» і від них, то потрібно шукати проточні води або зовсім припинити ловлю, почекавши до кращих часів.

У цей час успіх часто приносить вудіння поплавцевими вудками на мотиля, шматочки хробака, личинку метелика, а місцями – на хлібний м’якуш, манне тісто, розпарені зерна вівсянки (з обов’язковою підгодівлею). Ловити слід у схил із розташуванням насадки на дні і вище (визначається дослідним шляхом).

При ловлі на блешню слід враховувати, що риба за своїм станом рідко спокушається на приманку, яка швидко переміщається, і віддає перевагу наживці, яка перебуває в спокійному положенні. Можна легенько ворушити опущеною на дно маленькою блешнею, з обов’язковими паузами і в чергуванні з повільним підтягуванням вгору на 5-10 см. Насадка – найменша: личинки мотиля, надіті «колечком» або «панчохою», відрізана темна головка мотиля, шматочок хробака.

У глибоких водоймах вдалою може бути ловля на малька поплавцевою вудкою або жерлицями. Помічено, що щука в цю пору більш охоче бере на малька і залишає поза увагою більшу приманку-живця.

Кілька корисних порад:

• Нерідко буває, що під товстим покривом снігу на водоймах залишається замерзла вода. Рибалити в таких місцях незручно. Щоб подолати ці труднощі, навколо лунки треба прим’яти сніг ногами до утворення щільної сирої кірки. Вона швидко замерзне, і рибалці буде набагато зручніше ловити.
• При сильному морозі влийте в лунку ложку соняшникової олії – це вбереже від обмерзання, а заодно і приверне рибу.
• Розсипте навколо лунки трішки мотиля. Його легше насадити на гачок, зігрівши диханням, а в воді він повністю відтане.
• Пійману рибу не викладайте на лід, а відразу складайте в рюкзак або у ящик, інакше вона перемерзне.
• Якщо ви на риболовлі користуєтеся окулярами, то для того, щоб вони на морозі не запотівали, перед виходом з дому протріть скельця окулярів зсередини сухим милом.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *