Зимовий город без особливого клопоту

Домашній город на підвіконні взимку – цікаво й корисно. Тим більше якщо справа йде на лад і результат є. А це в домашніх умовах під силу навіть любителю, якщо вирощувати культури, які не потребують особливого клопоту, але при цьому незмінно радують урожаєм у найкоротші терміни.
У першу чергу – це вітамінна зелень. І очолює список зелена цибуля – ідеальна рослина для домашнього городу: швидкоросла, невибаглива, корисна. Як посадковий матеріал можна використовувати й сіянку, і звичайну цибулю-ріпку. Із сіянки або дрібної ріпки урожай, звичайно, менший – цибулина швидше виснажується, але перо м’якше й ніжніше. Крім того, дрібна цибуля займає менше місця при посадці. Велика цибулина дає більше зелені, перо в неї, як правило, крупніше, а отримувати урожай можна довше.
Другим за списком іде крес-салат. Він, як і цибуля, невибагливий, досить холодостійкий (ідеальною для нього вважається температура від +15 до +18 °С), не вимогливий до світла, до того ж дуже скоростиглий. Уже через 2-3 тижні після появи сходів (а вони теж не змусять себе чекати) вас порадує молода вітамінна зелень. Правда, крес-салат потребує регулярного зволоження ґрунту й повітря.
Не можна залишити поза увагою й листовий салат (рекомендовані для домашніх городів сорти Новорічний, Вітамінний, Лолло Росса, Лолло Біонда, Смарагдове Мереживо). Однак він дещо вимогливіший, ніж зелена цибуля і крес-салат. Наприклад, у домашніх умовах йому необхідне досвічування, оскільки це світлолюбна культура. Дефіцит освітлення призведе до раннього утворення квітконосів. А ще салат болісно реагує на посуху й спеку: листя грубіє і стає гірким, швидко утворюються квітконоси. Крім цього, сходи потрібно проріджувати. Якщо загустити посіви, рослини витягнуться, ослабнуть і врожаю можна не побачити.
Зелень петрушки вдома можна отримати з насіння. Тільки треба врахувати, що рослина світлолюбна, а її насіння проростає досить повільно. Прискорити проростання можна завдяки попередньому замочуванню насіння в розчині Гумі, а от якщо світла недостатньо, то сходи починають витягуватися.
В усьому іншому ця рослина невибаглива. Холодів петрушка не боїться, тому на підвіконні вона почуває себе відмінно. Особливих вимог до вологи теж не пред’являє – поливають її за потребою, залежно від умов у приміщенні.