Зламаний ключ легко вийняти із замка

Зламаний замок

У кожного може виникнути проблема, коли зламався ключ в замку. Причиною цього може бути зношеність замка, накопичення в ньому бруду та пилу, або ж ви ненавмисно поламали ключ при спробі повернути.

Якщо ключ просто застряг, його можна легко витягти з замка, маючи під рукою потрібні інструменти. Якщо вдалося дістати, значить, пощастило. Якщо ж уламок залишився всередині механізму і блокує доступ у квартиру, існують інші способи вирішення проблеми.

Якщо ключ зламався у замку так, що його стрижень трохи виступає з отвору, спробуйте акуратно, але міцно захопити кінець уламка щипцями, похитуючи затиснутий інструмент круговими рухами з боку в бік, потягніть його на себе.

Для вилучення зламаного ключа з отвору потрібно обробити внутрішню поверхню замка мастильними рідинами, наприклад, гальмівною рідиною, рициновою чи машинною олією, солідолом, рідким силіконом, згодиться навіть соняшникова олія. Можна просто залити рідину всередину за допомогою шприца. Варто почекати близько 20 хв., щоб мастило проникло в механізм замка. Після змащення ключ стане рухливішим, і його можна буде дістати навіть звичайним пінцетом.

Для сталевих ключів використовують сильний магніт.

Якщо в замку зламався досить широкий у поперечному перерізі ключ, за допомогою дриля висвердлюється отвір в уламку і всередину вкручується саморіз. Після його надійної фіксації витягують шуруп разом зі зламаною деталлю за допомогою щипців.

Також може допомогти лезо дрібної пилки або лобзика. Потрібно помістити його в замок під зламаним ключем ріжучою кромкою вгору. При зворотному русі зубці підхоплять ключ і витягнуть його назовні.

Якщо до поломки ключ був повернений убік, спершу потрібно повернути замок у початкове положення. Ударами молотка з протилежного боку можна змусити уламок рухатись. Коли він з’явиться зі зворотного боку, його можна вхопити інструментами.

До радикальних способів потрібно переходити, якщо попередні не допомогли. Свердлом великого діаметра замок висвердлюється разом з уламком, після цього легко виштовхується назовні.

Двері можна відчинити за допомогою спилювання клямки будь-яким ріжучим інструментом по металу. Інший варіант – зрізати дверні петлі, якщо їх розташування і форма дозволяють це зробити.

Також можна зрізати ригелі замка, якщо вони видніються в зазорі між полотном і коробом. Для роботи знадобиться ножівка або електричний пристрій для спилювання.

Щоб не потрапити в подібну ситуацію, краще попередити поломку заздалегідь. Адже ліквідувати несправність завжди важче, ніж їй запобігти. Потрібно регулярно проводити огляд механізму і змащувати замок, звертати увагу на стан ключа (замініть, якщо він погнувся). Іноді замок сигналізує про майбутню проблему нечіткою роботою: може заїдати, ключ буде провертатися не так легко, як раніше. При виявленні проблем потрібно негайно лагодити замок самостійно або звертатися за допомогою до фахівця.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *