Знімаємо стрес без ліків

Люди, які перебувають у стресі, хворіють частіше за інших. Деякі харчові продукти можуть не гірше від пігулок знімати стрес та заспокоювати нервову систему.

Знімаємо стрес без ліків

Чорний шоколад знижує рівень гормону стресу (кортизолу) у крові та підвищує показник гормонів радості. Крім того, він багатий на антиоксиданти, які приносять користь усьому організму. Але для заспокоєння і хорошого настрою рекомендується шоколад, що містить не менше 70 % какао, і вживати не більше чверті плитки на день.

Горіхи й насіння є незамінним джерелом жирних кислот Омега-3, які допомагають знизити стрес. Найбільше Омега-3 міститься у волоських горіхах. Коли людина перебуває у стресовій ситуації, в організмі виснажуються запаси вітамінів і корисних речовин, наприклад, вітаміні В та Е, калію, магнію та інших, а насіння і горіхи допомагають їх поповнити і здатні знизити тривожність.

Зелений і ромашковий чай заспокоює і допомагає розслабитися. Щоденне вживання зеленого чаю підвищує стресостійкість на 20 %.

Чорниця збільшує кількість гормону щастя і радості та містить багато антиоксидантів. До складу чорниці також входить вітамін С, який сприяє зміцненню імунної системи.

Ефірні олії, а саме їхні запахи, позитивно впливають на людину та її сприйняття навколишнього середовища, допомагають заспокоїтися, а деякі з них навіюють приємні асоціації та спогади. Для заспокоєння найкраще вибирати олії лаванди, ладану, бергамоту. Їх можна розпилити пульверизатором у кімнаті чи налити кілька крапель в аромалампу.

Молоко містить вітаміни групи В, білок, амінокислоти, кальцій. Головним його елементом, який допомагає знімати стрес, є кальцій. Уживати його бажано перед сном, оскільки молоко допомагає заспокоїтися і прискорює процес засинання.

У жирній рибі містяться жирні кислоти Омега-3, які мають низку корисних властивостей. Вони регулюють кількість виробленого адреналіну та знижують рівень кортизолу, у результаті чого людина менше піддається стресу. До жирної риби належать: лосось, сардина, оселедець, сайра, севрюга, тунець.

«Погляд часу» №44-03.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *