Золоті правила безпеки в Інтернеті

Золоті правила безпеки в Інтернеті , засвоївши які Ви зможете вберегти себе і своїх дітей від більшості віртуальних ризиків:

правила безпеки в Інтернеті
  • Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
  • Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
  • Ніколи не погоджуйтеся на зустріч із людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно запитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
  • Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
  • Не відповідати на грубі листи. Сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
  • Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Домовитися про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви заходите.
  • Не давати нікому, крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
  • Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
  • Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Крім того, що Інтернет дозволяє тобі знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло твого спілкування. Це швидкий спосіб знайти для себе нових друзів, поспілкуватися з ними на будь-які теми, отримати корисні поради. Але спілкування в Інтернеті приховує небезпеку, яка проявляється в тому, що ти не бачиш свого віртуального знайомого, а тому не можеш бути впевнений у тому, що ця людина безпечна для тебе. Ти можеш вважати, що спілкуєшся зі своїм однолітком, а він або вона насправді може виявитися дорослим чоловіком або жінкою, а ще гірше – злочинцем.

24 % дітей віком 7-11 років зустрічались із друзями, з якими познайомилися через Інтернет. Інші 24 % дуже б хотіли це зробити. Більшість дітей ішла на зустріч із друзями, але 25 % були одні (незважаючи на такий малий вік). У 58 % випадків зустріч із «другом» була неприємним сюрпризом, тому що діти зрозуміли, що їх віртуальний друг брехав про себе. Підлітки були здивовані при зустрічі з тими, з ким мали зв’язки по Інтернету – 48 % і шоковані – 28 %. Причини ті ж самі.

Тому, щоб уберегти себе від неприємностей, ти повинен пам’ятати нескладні правила безпечної поведінки під час бесіди з новими друзями, з якими ти познайомився саме в Інтернеті, а не в реальному житті.

Увага! Завжди пам’ятай про те, що ти спілкуєшся з людиною, про яку тобі нічого невідомо, тому не довіряй їй свої таємниці чи думки. Краще поділися ними зі своїми батьками чи справжніми, а не віртуальними друзями.

«Задавака» №2-27.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *