Зрошення картоплі в червні
Графік зрошення картоплі залежить від конкретного регіону, погоди і стану ґрунту.
До появи на кущах бутонів рослини виявляють відносну стійкість до відсутності вологи, тому досить 2-3 л води на кущ. Щоб звести до мінімуму втрати води, бажано проводити зрошення у два прийоми. Вдруге рослини поливають у фазі цвітіння. Але при цьому не можна поливати надто вже щедро, інакше бульби можуть задихнутися. Недостатній полив може призвести до відмирання столонів.
У червні потрібно два щедрі зрошення. При цьому пагони й листя не в’януть, незважаючи на високу температуру бульби наливаються досить швидко і значна їх частина на початку липня досягає типової для сорту величини.
При сухій і спекотній погоді поливають раз на 7-10 днів. Підраховано, що за добу в жарку погоду один кущ утрачає 10-15 л вологи. Тому рекомендується витрачати 15-20 л води на 1 м². На легких ґрунтах поливають частіше, але меншими дозами, на важких – рідше, але щедро. Якщо немає можливості регулярно поливати, то слід подбати про мульчування грядок. Мульча зменшує необхідність у розпушуванні й дозволяє землі довше залишатися вологою.
Те, що картоплі бракує зрошення, помітно за зовнішнім виглядом рослин: вони починають в’янути і втрачати пружність листя. Найкраще поливати по борознах, оскільки при зрошенні дощуванням рослини можуть уражатися грибковими захворюваннями.
Олександр Кравченко, агроном