Звички, які покращать роботу серця

Звички, які покращать роботу серця
Звички, які покращать роботу серця

«Золоту п’ятірку» здорових звичок, що сприяють підтриманню активних функцій серця визначили шведські вчені.

Перша звичка: їсти натуральні продукти. У раціоні харчування повинні переважати продукти, які не піддаються термічній обробці або ж вона допускається лише по мінімуму. Більшість таких продуктів – це зелень, овочі, фрукти, бобові. Їх вживання постачає організм в найбільшій кількості тими речовинами, які сприятливо впливають на судини й артерії, покращуючи їхню провідність за рахунок зниження холестеринових скупчень.

Друга звичка: контроль над вживанням алкоголю. Чим організм старше, тим краще на нього впливає відмова від вживання алкоголю за кожним зручним приводом. Після настання 40 років вживання 350 г чистого алкоголю на тиждень, скорочує тривалість життя за рахунок патологій серця на 1-2 роки.

Третя звичка: зберігати талію. Існує тісний зв’язок між об’ємом талії і ризиком розвитку гіпертонії, ішемічної хвороби серця. У жінок нормальною вважається талія обсягом до 90 см, у чоловіків – до 100 см. Якщо величина талії перевершує ці норми всього на 10 см, то ризик виникнення проблем зі здоров’ям дуже високий.

Четверта звичка: аеробна активність. Ходьба пішки, танці, плавання, їзда на велосипеді – чим більше у житті людини посильних аеробних навантажень, тим краще для серця. Наукові дані свідчать: найбільшому ризику ранньої смерті у зв’язку з серцево-судинними захворюваннями схильні люди, що ведуть малоактивний спосіб життя – неважливо, худі вони, повні чи страждають ожирінням.

П’ята звичка: кинути палити. «Зав’язавши» з сигаретами, можна домогтися поліпшення не тільки у стані серця. У курців страждають не тільки клітини серцевого м’яза, а й головного мозку, які починають піддаватися атакам із боку білих кров’яних тілець.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *