Зима: інструкція з застосування
Зимові морози не тільки малюють красиві візерунки на склі та рум’янять щоки, але і доставляють чимало непередбачених і небезпечних клопотів. Розглянемо найчастіші зимові проблеми і з’ясуємо, як із ними впоратися.

Як не замерзнути взимку на прогулянці
Щоб довго не замерзати і довше погуляти, одягатися потрібно, як капуста, у кілька шарів одягу. Багатошаровість створює повітряний прошарок, який краще утримує тепло. Добре працює у цей час вовняна термобілизна (до речі, саме вона не гріє, а тільки лише допомагає відводити від тіла вологу і зберігати тепло) або спортивні легінси, одягнені під штани. Верхній одяг повинен бути теплим із натуральних волокон або тканин.
Від холоду може захистити не тільки теплий одяг, а й їжа. Такі спеції, як чорний і червоний перець, імбир, кориця – добре зігрівають. Також додають тепла мигдаль, волоські горіхи, солодкі сухофрукти і фісташки.
Як зберегти ноги в теплі на морозі
Любителі зимової риболовлі і ті, хто змушений проводити довгий час на морозі, придумали такі способи:
– у шкарпетки покласти сухі гірчичники (оберігають ноги від замерзання майже 12 год.);
– надіти кілька шкарпеток, обернути газетою і пакетом із поліетилену;
– утеплити зимові черевики, якщо ноги в них швидко замерзають, поклавши в них теплі устілки з прошарком із фольги. Це захищає від холоду і не дає промочити ноги;
– якщо черевики все-таки промокли, їх можна швидко висушити, скориставшись «дідівським» методом – набити їх газетами;
– товсті вовняні шкарпетки (або кілька пар шкарпеток, за умови, що взуття не тісне), теплі рукавиці, шапки (краще, якщо вони закривають вуха) – те, що потрібно на свіжому морозному повітрі.
Як швидко видалити зі сходинок лід і розчистити сніг
Для прибирання потрібна міцна й об’ємна лопата потрібної довжини. А щоб сніг на неї не налипав, її потрібно змастити олією для тіла або будь-якою рослинною олією – це добряче полегшить очищення доріжок. Захололі доріжки і сходинки можна очистити від криги, якщо полити їх спеціальним розчином, приготовленим із гарячої води (2 л), будь-якого засобу для миття посуду (1 ч. л.) і спирту (1 ст. л.).
Лайфхак для водіїв
Захистити «двірники» від прилипання до скла в нестійку зимову погоду з перепадами температури допоможуть звичайні старі шкарпетки, одягнені на них.
Щоб не допустити утворення криги на лобовому склі автомобіля, потрібно нанести на очищене і сухе скло, розпорошивши з пульверизатора, суміш із води (1 частина) і оцту (3 частини). Після чого протерти його паперовими рушниками.
Що робити, якщо не відмикається замок
Іноді взимку через морози ніяк не виходить відімкнути замок. У цій ситуації допоможе звичайна запальничка, якою всього лише потрібно буде підігріти ключ.
«Погляд часу» №2-6.01.2022