Зимове щеплення дерев

Опанувавши методику щеплення, будь-який садівник може придбати живці сорту, що сподобався, і без особливих зусиль виростити практично будь-який саджанець.

Зимове щеплення дерев
Коли і як?

Зимове щеплення у кімнатних умовах можна виконувати з грудня до березня. Перед щепленням живці миють, ретельно витирають вологою ганчіркою. Ніж для прищеплювання повинен бути гострим та чистим.

Зазвичай зимове щеплення виконують таким чином: на прищепі та підщепі робляться косі розрізи вздовж 2,5-3 см. На 1/3 від краю косих зрізів «зрізають» язичок і з’єднують підщепу і прищепу, обв’язуючи їх. Для обв’язки найкраще використовувати мачулу, тому що вона швидко розкладається в землі. Можна обв’язувати саджанці і поліетиленовою плівкою, але нерідко вона скручується, у результаті на місці з’єднання прищепи і підщепи виходять перетяжки. Такі дерева при викопуванні можуть зламатися.

На яблуні хороші результати отримують при щепленні живцем у розщіп, упритул з язичком і в бічний розріз, коли прищепа і підщепа не збігаються за товщиною. Живець беруть із 2-3 бруньками та після щеплення верхній зріз обмазують садовим варом.

Зберігання

Найкраще щеплені підщепи зберігати у дерев’яних ящиках. Саджанці перешаровують вологою тирсою і закладають на стратифікацію (виведення зі стану спокою) у теплій кімнаті. Яблуні та груші потрібна температура +22…25 °С, вишні та сливі – +28…30 °С. Саджанці можна зберігати також у поліетиленових мішках.

Під час зберігання потрібно стежити за тим, щоб бруньки не дали листочків, інакше вони будуть ламатися при посадці та погано приживуться. Тому зі стратифікаційної кімнати живці виносять, як тільки нижній край живця зазеленіє. Ще через 6-7 днів їх виймають і поміщають у підвал, де до висадження у ґрунт зберігають при температурі 0…+2 °С.

Посадка

Висаджують щеплені деревця у теплицю у підживлений ґрунт. При посадці над поверхнею землі залишають лише одну верхню бруньку живця. Поки щепа приживається, земля повинна бути пухкою. Навесні щеплені саджанці підрізають на рівні 5-8 см від поверхні ґрунту.

«Погляд часу» №6-9.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *