Зимове живцювання смородини

Як відомо, смородина дуже легко дає корінці – досить поставити гілочку у воду, і незабаром у вас вийде саджанець. Узимку живці можна нарізати у січні та лютому, але краще робити це під час відлиги, щоб вони не отримали стрес від різкого перепаду температури, коли з морозу ви занесете їх у теплий будинок.

Живцювання смородини

Для розмноження годяться тільки однорічні пагони. Відрізнити їх просто – вони найсвітліші. Зрізають їх акуратно біля землі (зверніть увагу на зріз – він повинен бути зеленим, без чорноти в серединці). Потім пагони нарізають на живці завдовжки 20 см. Найкращі – з нижньої частини гілки. Верхівку краще викинути – саджанці від неї будуть кволими.

Ну, а далі все просто: в ємність слід налити воду, додати туди мед із розрахунку 0,5 ч. л. на 1 л (можна обійтися і без нього, але він підсилює утворення коренів). Розмістити живці так, щоб вони були у воді на третину. Ємність поставити на найсвітліше вікно. Під неї бажано підкласти шматочок пінопласту, оскільки підвіконня часто буває холодним, і вода буде охолоджуватися, що загальмує появу корінців і може потім призвести до їх загнивання. На зимових живцях вони з’являються зазвичай через 25-30 днів.

Як тільки коріння трохи підросте (приблизно до 5 см), гілочки потрібно пересадити в горщики, об’ємом приблизно літр. На дні кожного обов’язково повинен бути дренаж – керамзит або поламаний невеликими шматочками пінопласт шаром 2 см (щоб при поливі вода не застоювалася).

Горщики з саджанцями рекомендується скласти в ящик, а простір між ними засипати вологою тирсою – вона допоможе підтримувати сприятливий мікроклімат навколо молодих рослин.

У процесі росту зелених пагонів важливо стежити, щоб вони не витягувалися, були міцними і здоровими. Для цього їм потрібно або забезпечити підсвічування, або створити прохолодніші умови (близько 15 °С). Якщо на гілочках з’являтимуться квіточки, їх треба обривати, інакше рослини витратять на них багато сил, і хорошого посадкового матеріалу не вийде.

Раз на тиждень живці корисно підживлювати, бажано коров’яком (1 частина добрива на 10 л води).

Якщо все зробите правильно, до кінця травня у вас вийдуть якісні саджанці смородини – їх можна буде висадити в саду одразу на постійне місце.

 «Погляд часу» №8 – 18.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *