Зимові поради для городників

У відомому прислів’ї говориться: «Готуй сани влітку, а воза – взимку». Щоб полегшити собі городні робити навесні, можна частину їх виконати взимку, коли вільного часу більше. Роботи ці можна проводити дома, одночасно дивлячись улюблений серіал.

Сорочка для насіння

Наприклад, дражирую дрібне насіння (моркви, петрушки). При дражируванні поживна суміш обволікає насіння, створює захисну поживну оболонку, збільшує розмір насіння, що полегшує посів.

Живильну суміш готую із 600 г злежаного просіяного торфу, 300 г перегною, 100 г подрібненого коров’яку, додаю також порошок суперфосфату (15 г на 1 кг суміші). Відсортоване знезаражене насіння змочую у розчині коров’яку (1 : 10), процідженого через сито.

Приготовлену суху суміш невеликими порціями кладу в банку зі зволоженим насінням і струшую, щоб частинки суміші прилипли до насіння. У результаті утворюються кульки з насінням всередині.

Потім це драже просушую протягом 2-3 год. при температурі +30-36 градусів, щоб насіння не проросло. Перед посівом злегка збризкую, далі висіваю на звичайну для цих культур глибину.

При посіві у ранні терміни поживна «сорочка» захистить насіння від морозу, а проростки відразу отримають підживлення.

Лариса Михайлик, дачниця

 

Насіння на стрічці туалетного паперу

Насіння на стрічці туалетного паперу

Городники завжди шукають способи садити насіння якісно, водночас спростивши роботи на землі і заощадивши час. Серед таких знахідок – підготовка для посіву насіння на туалетному папері.

Перш ніж приклеїти насіння до стрічки туалетного паперу, слід провести їх калібрування. Це необхідно зробити для визначення життєздатності насіння і відбору якісного посівного матеріалу. Для проведення тестування необхідно розвести в склянці води столову ложку солі, ретельно перемішати і помістити в нього насіння. Екземпляри які спливли слід видалити, а які осіли на дно – промити в воді кімнатної температури і висушити.

Відрізати смугу туалетного паперу необхідної довжини.

Підготувати клейстер, змішуючи воду з борошном (1 : 1).

Через рівні проміжки на папері наности краплі клейстеру (розмітку можна зробити олівцем і лінійкою). Відстань між краплями має дорівнювати рекомендованій при посадці тих чи інших овочевих культур.

На клейстер класти по насінині й чекати, поки висохне. Далі папір змотати у рулони.

Насіння на туалетному папері на грядці висаджують, як зазвичай. Такий спосіб дає змогу отримати однакову відстань між посівами і уникнути подальшого проріджування.

У картонних втулках від рулону можна вирощувати розсаду, потім вони просто перегниють у ґрунті.

«УЮТ» №1-2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *